KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8597024

nr 859 7024

Tor Hörlin

(1899-1985), Sverige

Oljemålning, Tor Hörlin (1899-1985), Signerad 1958, "Vimplar från en hamn", 37x55

Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 11 november 2013
kl 19:07:10

  • Tema
  • 11 nov

50/60-tal

Läs mer om 50/60-tal

Tor Hörlin

Läs mer om Tor Hörlin